Vypořádejte se s psoriázou ve vlasech

Symptomy a preventivní opatření

Kromě samotné kštice může psoriáza kštice postihovat také uši, oblast nad ušima a za ušima, ušní boltce, týl, čelo a linii vlasů.

Péče o vlasy a lupénka

Jestliže jsou ve vlasech ložiska, je důležité pokožku hlavy ošetřovat velmi šetrně. Dbejte, abyste ložiska nepoškrábali ani nedráždili. Myjte a sušte své vlasy šetrným způsobem. Používáte-li vysoušeč vlasů, měli byste jej nastavit na studený vzduch nebo pouze na první teplotní stupeň a držet jej nejméně 30 cm od hlavy.

Nezapomeňte důkladně osušit místa za ušima a na obou stranách ušních lalůčků.

Každé kartáčování nebo česání vlasů by mělo být obzvláště šetrné, aby nedošlo ke zhoršení stávajících symptomů lupénky. Používejte vlasový kartáč s měkkými přírodními štětinami, nikoli tvrdý plastový kartáč, a nepoužívejte natáčky, které mohou vlasy vytahovat a vysušovat vlasovou pokožku.

Používejte vlasový kartáč s přírodními štětinami, nikoli plastový kartáč, a nepoužívejte natáčky, které mohou vlasy vytahovat a vysušovat vlasovou pokožku.

Zvažte svůj účes

Měli byste také zvážit, jaký druh účesu bude praktický. Krátký střih bude pohodlnější a praktičtější, jestliže máte na kštici závažná ložiska.

Nejlepší bude vyhnout se účesům, které vlasy namáhají, například tupírování nebo příliš těsné vyčesání. Jestliže máte postiženou pokožku hlavy, měli byste odložit trvalou nebo barvení, dokud se ložiska nezahojí. A vždy požádejte svého holiče/kadeřníka, aby pracoval šetrně.

Vždy se můžete poradit s lékařem

Doufáme, že vás tato jednoduchá preventivní opatření budou inspirovat, abyste objevili další možnosti, jak zvládnout lupénku kštice. Lékař je jako vždy nejkompetentnější osobou, která vám poradí, jak pečovat o pokožku hlavy a jaké různé možnosti léčby můžete vyzkoušet.

Může vám také pomoci vyřešit jakékoli obecné obavy týkající se použití vlasové kosmetiky, jestliže používáte předepsaný léčivý příprave