Postavte se efektivně psoriáze v obličeji

Zlepšete svůj stav pomocí několika jednoduchých technik

Lupénka na obličeji je dosti vzácná v porovnání s lupénkou na těle nebo v kštici. Nejčastěji postihuje obočí, horní část čela a linii vlasů.

Co můžete udělat

Kromě předepsaných léčivých přípravků na lupénku v obličeji existuje mnoho jednoduchých technik a preventivních opatření, která vám pomohou nemoc zvládnout.

Vždy se snažte používat nedráždivé a šetrné kosmetické výrobky, které jsou určeny zvláště pro citlivou pleť. K holení používejte elektrický holicí strojek, protože je k pleti šetrnější než ruční holicí strojek. Dále si při vysoušení pokožky osvojte zvyk poklepávání, nikoli otírání. Po vysušení použijte hydratační krém.

Péče o pleť po celý rok

Pleť na obličeji je jemná, a pokud je postižena lupénkou, bývá mnohem citlivější na povětrnostní vlivy než obvykle a hůře se přizpůsobuje změnám teploty. Na podzim a v zimě může pleť vysušit vítr a déšť, proto byste měli před odchodem z domu použít ochranný krém na obličej a nezapomenout na kapuci nebo šálu.

Vždy se snažte používat nedráždivé a šetrné kosmetické výrobky, které jsou určeny zvláště pro citlivou pleť.

Na jaře a v létě může horko a sluneční záření zesílit zánět, proto se vyhýbejte ve velmi parných dnech přímému slunci, abyste se nespálili. Používejte vhodný ochranný krém proti slunci, nejlépe s nejvyšší ochranou pro obličej, zvláště při vzplanutí lupénky.

Avšak je nutno připomenout, že mimo dobu vzplanutí lupénky může mírné vystavení slunci pomoci ložiska odstranit.