Zavřete dveře před stresem a úzkostí

Proč je schopnost zůstat pozitivní důležitou součástí zvládání lupénky

Řada lidí věří, že stres je spojen s jejich lupénkou. Je rovněž prokázáno, že stres může být faktorem vedoucím k prvnímu vzplanutí choroby nebo ke zhoršení dosavadního stavu lupénky.

V tomto smyslu je těžké posoudit konkrétní účinky stresu na každého jednotlivce – je to velmi osobní a různé úrovně a příčiny stresu mohou mít na každého jiný dopad.

Nezdráhejte se pohovořit se svým lékařem o jakémkoli stresu nebo úzkosti, které možná zažíváte.
Společně s každodenním napětím v životě s lupénkou se stresy, které mohou mít na lupénku určitý vliv, projevují osobní krizí, závažným psychologickým traumatem až po stresy vyvolané prací nebo návratem do školy po prázdninách.

Co můžete udělat

Pokud jste si jisti, že je stres faktorem při vaší lupénce, měli byste se poradit se svým lékařem, ale existuje také něco, co můžete dělat k zvládnutí úzkostných stavů, něco, co vám pomůže udržet si kontrolu. Cokoli, co vám pomůže odpočívat, může také pomoci snížit úrovně stresu. Pravidelné cvičení, kvalitní spánek a činnosti, jako je jóga a tai-či, vám v relaxaci pomohou.

Nezdráhejte se pohovořit se svým lékařem o jakémkoli stresu nebo úzkosti, které možná zažíváte. Lékař vám bude schopen pomoci a doporučí vám metody, jak zvládnout stres, činnosti, které můžete vyzkoušet, abyste stres udrželi pod kontrolou, nebo vás doporučí k příslušnému odbornému lékaři.