Dopřejte své pokožce péči, kterou si zaslouží

4 Tipy, jak zabránit svědivé, šupinaté kůži

Běžným příznakem spojeným s lupénkou je tvorba hrubé, šupinaté, loupající se kůže, k čemuž dochází, když se buňky svrchní vrstvy kůže příliš rychle reprodukují.

Když se kůže stane příliš suchou a šupinatou, hrozí riziko, že se rozpraská a může dokonce začít krvácet. Proto stojí za to zvážit tyto čtyři jednoduché tipy, jak lépe pečovat o pokožku, což vám pomůže dostat symptomy pod kontrolu.
 1. Udržujte pokožku dostatečně hydratovanou

  Dostatečně hydratovaná pokožka dokáže nejen snížit tvorbu šupin a související symptomy, ale může také zachovat účinek vaší léčby.

  Nepoužívejte produkty, které jsou parfémovány, a zvažte použití šetrnějších mycích přípravků místo mýdla, které může vysušovat.

 2. Zachovejte vlhkost pokožky po sprše nebo koupeli

  Když se koupete nebo sprchujete, vždy se splachujte vlažnou vodou. Horká voda zvyšuje prokrvení kůže a může zhoršit tvorbu a odlupování šupin. Když se osušujete, netřete kůži ručníkem, protože tření může vyvolat tvorbu dalších kožních buněk. Namísto toho šetrně kůži poklepávejte, až bude suchá.

  Nakonec použijte bezprostředně po koupeli hydratační přípravek, aby se vlhkost v kůži „uzamkla“.
 3. Vybírejte vhodné kosmetické přípravky

  Zkuste používat mýdla, šampóny a podobné přípravky, které jsou citlivé k vaší pokožce. Nepoužívejte produkty, které jsou parfémovány, a zvažte šetrnější sprchové gely namísto použití mýdla, které může vysušovat.
 4. Najděte léčbu, která bude na vaši lupénku účinná

  Upozorňujeme, že každý je jiný a některé metody léčby mohou fungovat u někoho lépe než u jiných. Pokud cítíte, že léčba, které se podrobujete, není tak přínosná, jak jste doufali, zeptejte se lékaře, zda jsou jiné možnosti, které byste mohli zkusit.